streda 13. novembra 2013

The Blind Leading the Blind

Aztec print stále ostáva u mňa v šatníku, aj keď teplé letné dni sú už dávno za nami. Svojou farebnosťou aspoň spestruje pochmúrne chladné obdobie. Ja sama sa tieto dni podvedome obliekam do tmavších farieb a odtieňov, aj keď najviac milujem tie svetlé, pudrové a biele farby.

Nedávno som navštívila výstavu Jake & Dinos Chapman : The Blind Leading the Blind v Rudolfíne. Je označovaná za šokujúcu, provokujúcu, temnú a divákovi pri pohľade na zmutované detské tváre príde na rozum aj mnoho ďalších prívlastkov. Ja som však bola nadšená. Po hlbšom nahliadnutí pod povrch jednotlivých diel, plných násilia a morbídností, je možné nájsť veľa skrytých symbolov odkazujúcich k morálke a problémom dnešnej spoločnosti. Ten dôvtip je až fascinujúci a necháva v človeku silné dojmy.

Boli ste ? Páčilo sa ? Výstava trvá do 5. januára a je k nej pripravený aj bohatý doplňujúci program. Odporúčam komentovanú prehliadku a hlavne sa nenechať ovládnuť prvým dojmom. 


parka, sukňa - topshop, sveter - pull&bear, šál - f&f, hodinky - triwa, topánky - office shoes

8 komentárov:

 1. - krasna ! moc .)
  a byli jsme ! a nadseni z nas este neopadlo, trebaze uz je to nekolik tejdnu. na komentovku zkratka musim !

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jsi krásná, Tvůj outfit se mi líbí a barevně je to hodně zajímavý, ale nemůžu si pomoct s tím, že mi vzor na tom svetru něco připomíná, něco tvarově hodně charakteristickýho, co bys na sobě určitě nosit nechěla...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. aztec print je úžasný a tobě to neskutečně sluší! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. perfektný jesenný outfit :) šálik je veľmi pekný.

  OdpovedaťOdstrániť