pondelok 30. septembra 2013

Trip to Venice

Od výletu v Benátkach už ubehlo pár týždňov, fotky ma však stále nabíjajú slnečnom, teplom a prázdninami. Mimochodom boli to zrejme moje posledné. Zvláštny pocit. Do Benátok sme sa vybrali so spolužiakmi najmä navštíviť tohtoročné Biennale. Bývali sme v campingu na priľahlom polostrove, takmer priamo na pláži. Takže na poslednú chvíľu som využila ešte aj radosti mora. Do Benátok to bolo niečo cez polhodinu loďou. 

Mesto je vážne krásne. Až k neuvereniu, že niečo také majestátne vzniklo na vode. Uličiek a pôvabných zákutí je tu nespočetne veľa. Neustále sme sa strácali aj s mapou v ruke. Všetko je krivé, ušmudlané, rozpadajúce sa, ale čarovné. Šnúry na prádlo sú pretkané celým mestom a vytvárajú skvelú atmosféru. Tešila som sa na pekne oblečených Talianov, v Benátkach ich však veľmi nevidno, pretože ulice patria najmä turistom. Najviac som si však užívala jedlo, syry a šunky. 

Benátky boli krásnym ukončením leta a určite sa tam niekedy znova vrátim. Minimálne o dva roky opäť na Biennale. Fotky zo samotných výstav čakajte v budúcom článku.

16 komentárov:

 1. Skvělý článek! Mám nesmírně ráda tvůj způsob vyjadřování a fotky jen krásně dokreslují celý popis. Ty jsi všude krásná (a máš božské šaty! :)), ale jen jsem se ujistila v tom, že v budoucnu musím Benátky určitě navštívit. Vypadají fantasticky - a myslím, že tobě se podařilo úžasně vystihnout tamní atmosféru.
  Předposlední fotka je ale nejkouzelnější, tu bych si klidně nalepila i na zeď :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. veľmi sa mi páči, ako upravuješ fotky...sú niečim iné, výnimočné :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. super clanok a krasne fotky :) zboznujem taliansko a z tychto vyzaruje ta neskutocna atmosfera, hned by soom tam sla :)

  http://appleispink.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. nádherné fotky! až je z nich cítiť tú úžasnú atmosféru...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. toto leto som sa tiež mala zastaviť v Benátkach, ale nakoniec sme zmenili trasu, čo mi bolo ľúto, ale po zhliadnutí tvojich záberov je mi ľúto ešte viac - naozaj krááása :) aspoň viem, že tam raz fakt musím ísť :D a super blog, zrejme sa stane jedným z mojich obľúbených :) :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Fotky sú prekrásne. Úplne ma to zahrialo v tejto ukrutnej zime :) A Tebe to tam moc pristane :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. neviem čo mám skôr vychváliť či to ako vyzeráš čo máš oblečené alebo fotky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ach, Benátky! Doufám, že sis je užila i za nás :-)

  World By Bella

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Benátky sú úžasné. Krásne fotky!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. jéé, Benátky! nádherné fotky, na aký foťák, objektív sú fotené?:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nikon D80 a objektiv nikkor 50 mm f 1.4 .) a ďakujem

   Odstrániť
 11. super fotky. Velmi sa mi páčia oboje šaty aj čierne aj biele.

  OdpovedaťOdstrániť